Biała Podlaska: Zebrali 6 ton żywności w 2 dni

Biała Podlaska: Zebrali 6 ton żywności w 2 dni

„Kromka Chleba dla sąsiada” – pod takim hasłem zorganizowana została 21 i 22 września zbiórka żywności. Zbierano ją we wszystkich sklepach sieci Biedronka w diecezji siedleckiej, w tym w Białej Podlaskiej.

W akcję włączyło się 584 wolontariuszy. Miała na celu wsparcie osób starszych w przeżywaniu codzienności. Zebrano 6335 kg żywności. Bardzo dziękuję wolontariuszom za czas poświęcony tej akcji mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.  To dzięki nim wydaliśmy już 422 paczki ludziom samotnym, starszym i potrzebującym. Ta akcja uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, pokazuje, że można czuć się samotnym, nawet mieszkając w bloku na osiedlach wylicza.

Żywność zbierali wolontariusze z 13 Szkolnych Kół Caritas, 9 Parafialnych Zespołów Caritas oraz dwóch Centrów Wolontariatu (w Białej Podlaskiej i w Siedlcach). Natomiast w przekazywanych paczkach znalazły się produkty z dłuższym terminem żywności m.in. cukier, ryż, makaron czy mąka. Zbiórka nie zakończyłaby się tak ogromnym sukcesem, gdyby nie bialczanie, którzy mają niezwykle otwarte serca. To dzięki nim mamy jak pomóc tym, którzy są w potrzebie – podkreśla Rybaczewska.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: