BIAŁA PODLASKA: Zbiórka dla osób bezdomnych

BIAŁA PODLASKA: Zbiórka dla osób bezdomnych

Caritas Diecezji Siedleckiej podczas akcji „Zmyj szarość z ich życia” na rzecz osób bezdomnych zamieszkujących noclegownię prowadzi zbiórkę środków czystości. Potrwa ona do 18 listopada.

Co dokładnie będzie zbierane? M.in. artykuły higieniczne, kosmetyki, ręczniki i chemia. – Nasza zbiórka wpisuje się w obchody II Światowego Dnia Ubogich. Chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi, którzy borykają się z bezdomnością – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

– Uważam, że nasza propozycja jest jedną z łatwiejszych, bo nie jest trudno podarować zwykłe mydło lub najtańszy krem do golenia. Takim prostym, zwykłym gestem chcemy pomóc ludziom, zaczynając od podstawowej higieny, by odzyskali poczucie własnej godności, której tak bardzo im brakuje w codzienności życia. Może się zdarzyć, że będzie to impuls do odmiany swojego losu – tłumaczy Rybaczewska.

Wszyscy, którzy chcą włączyć się w akcję, mogą przynieść wymienione produkty do Centrum Wolontariatu, prowadzonego przez siedlecki Caritas. W Białej Podlaskiej mieści się on przy ul. Warszawskiej 15. Do zbierania mogą przyłączyć się też wszystkie Szkolne Koła Caritas i Parafialne Zespoły Caritas. Finał zaplanowany jest na 18 listopada. W tym właśnie dniu wszystkie dary zostaną przekazane do noclegowni dla bezdomnych przy ul. Kąpielowej 11.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy