Biała Podlaska: Wynagrodzenie prezydenta będzie niższe

Biała Podlaska: Wynagrodzenie prezydenta będzie niższe

Od lipca prezydent miasta zarobi o 1,8 tys. zł miesięcznie mniej. A to za sprawą pomysłu rządu PiS na obniżenie wynagrodzeń samorządowcom, który ratował w ten sposób twarz po przyznaniu wysokich premii swoim ministrom.

– Sprawa przyznania nagród przez premier Beatę Szydło, w tym samej sobie, przekłada się teraz na działalność samorządu. Błędy rządzących musimy teraz przenieść na sesję Rady Miasta. Klub Platformy Obywatelskiej wstrzyma się od głosu – zapowiedział jeszcze przed rozpoczęciem głosowania wiceprzewodniczący Rady Miasta Wojciech Sosnowski. Zapytał też, czy do projektu uchwały nie jest potrzebna opinia radcy prawnego. Data jej podjęcia to bowiem 6 lipca, a zapis stanowi, że wynagrodzenie ma zostać obniżone od 1 lipca. Radca Lech Uchaniuk nie znalazł jednak żadnych nieprawidłowości.

Z kolei radny Andrzej Nitychoruk zauważył, że rząd nakazał zmniejszenie wynagrodzenia samorządowcom o 20 proc., a zaproponowane w projekcie uchwały stawki sugerują, że prezydent Dariusz Stefaniuk będzie zarabiał jedynie o 14,7 proc. mniej, a więc 10,4 tys. zł (wcześniej 12,2 tys. zł). – Obniżenie wynagrodzenia o 1,8 tysiąca złotych to żadną miarą nie jest 20 procent. A więc nie jest to kwota według dyrektyw partii – wytknął. Zaproponował właściwe stawki poborów, ale jego poprawki do tej uchwały nie zostały przez radę przyjęte.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Podlasiaka" nr 18 od 10 lipca

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: