Biała Podlaska: Więcej kasy na budżet obywatelski. Rusza nabór wniosków

Biała Podlaska: Więcej kasy na budżet obywatelski. Rusza nabór wniosków

Przyjmowanie projektów w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego rozpocznie się 7 maja. Tym razem miasto zdecydowało na przeznaczenie na ten cel większej kwoty.

– W przyszłym roku chcemy przeznaczyć na budżet obywatelski 1,5 miliona złotych a więc zwiększymy go o 50 procent. Myślę, że to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą składać wnioski. Chcemy zwiększyć podstawę na każdy okręg z 50 na 80 tysięcy, plus przeliczniki wynikające z liczby mieszkańców – powiedział na konferencji prasowej 30 kwietnia prezydent Dariusz Stefaniuk.

Wśród nowości jest także możliwość głosowania przez osoby 16-letnie, jednak będzie to możliwe wyłącznie w obecności rodzica posiadającego dowód osobisty. Skąd taki pomysł? Okazuje się, że młodzi ludzie chętnie piszą projekty i później biorą udział w głosowaniach. Projektów nie będą mogli zgłaszać dyrektorzy szkół. – Mogą oni swoim autorytetem wpłynąć na przebieg głosowania mając wielu uczniów z całego osiedla, rodziców i pokazując, że to jest dla nas. Nie jest to ich rolą, budżet obywatelski jest dla mieszkańców – uważa prezydent Stefaniuk.

Czas na składanie wniosków będzie do 8 czerwca, potem projekty będą oceniane a 27 sierpnia rozpocznie się głosowanie i potrwa do 14 września.

Więcej informacji w 9 numerze (wydanie od 8 maja) tygodnika Podlasiak

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy