Biała Podlaska: Urząd Miasta zrezygnował z prawników z Pomorza

Biała Podlaska: Urząd Miasta zrezygnował z prawników z Pomorza

Wiele kontrowersji wzbudzał temat obsługi prawnej urzędu miasta przez firmę Jedlińscy i Wspólnicy z Gdańska, gdzie pracował m.in. syn senatora Grzegorza Biereckiego. Prezydent Michał Litwiniuk postanowił więc rozpocząć współpracę z bialską kancelarią.

O zmianie prezydent poinformował podczas konferencji 25 stycznia. Na początku jednak wspomniał o zmianach w radach nadzorczych miejskich spółek. Z nich także usunięci zostali ludzie z różnych części Polski, nie związani w żaden sposób z naszym regionem.

– Powołuję na istotne stanowiska w strukturach naszego miasta osoby związane z Białą Podlaską. Są to osoby, które chcą pracować w swoim mieście i dla swojego miasta. Nie będą przyjeżdżać na posiedzenia rad nadzorczych i wystawiać naszym miejskim spółkom wysokie rachunki za noclegi w najlepszych bialskich hotelach. Jestem zdziwiony wysokością niektórych wydatków – przyznał włodarz.

Obsługę prawną zapewnią miastu etatowi prawnicy UM oraz kancelaria Przemysława Bałuta z Białej Podlaskiej. Wspomnianym przez prezydenta wydatkom przyjrzymy się w jednym z kolejnych numerów tygodnika "Podlasiak".

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: