Biała Podlaska: Tajemniczy van dla byłego prezydenta

Biała Podlaska: Tajemniczy van dla byłego prezydenta

Tajemniczy volkswagen multivan od nowego roku stał się kukułczym jajem MZK

Zakup pojazdu na potrzeby spółki komunikacyjnej nie jest niczym nadzwyczajnym. Co innego, gdy chodzi o tajemniczego ciemnego vana, którego zakup dla MZK w 2017 roku zlecił... ówczesny prezydent. Bo MZK wcale go nie potrzebował.

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Bogdan Kozioł informuje, że volkswagen multivan zakupiony został w wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego w sierpniu 2017 r., a dostarczony do MZK w październiku tego samego roku za 152 197,50 zł netto.

Zapytaliśmy, w jakich celach kupiono auto. – Na potrzeby własne MZK oraz w celu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług w przewozach komercyjnych – padła odpowiedź prezesa. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że dość często korzystały z pojazdu władze miasta, w tym ówczesny prezydent Dariusz Stefaniuk, m.in. na wyjazdy do Brześcia. Jest to o tyle dziwne, że prezydent miał przecież do swojej dyspozycji auto służbowe. Ze skody superb korzystał jeszcze poprzednik Stefaniuka, Andrzej Czapski.

– Inicjatywę zakupu volkswagena multivana podjął prezydent Dariusz Stefaniuk, to miasto było stroną inicjującą zakup. My jako spółka nie zgłaszaliśmy takiej potrzeby. Gdyby nie obietnica ze strony miasta współpracy pod kątem wynajęcia tego busa i stałej comiesięcznej opłaty, nie kupilibyśmy go. Stała opłata w wysokości 1,2 tys. zł miesięcznie pokrywała koszty amortyzacji tego pojazdu. Na pozostałe koszty mogliśmy zarobić w innym miejscu – przyznaje prezes Kozioł.

Dlaczego Urząd Miasta nie kupiło tego auta sam, tylko zlecił zakup podległej mu spółce?

Czytaj cały artykuł w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 2 od 8 stycznia

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: