Biała Podlaska: Sto miejsc pracy w nowoczesnym biurowcu

Biała Podlaska: Sto miejsc pracy w nowoczesnym biurowcu

Prawie 40 osób do lipca planuje zatrudnić Główna Inspekcja Transportu Drogowego w swojej bialskiej placówce. Do końca roku liczba na zostanie podwojona. Pracować będą w budynku, który już niebawem przejdzie ogromny remont.

Siedziba GITD została otwarta we wrześniu 2017 roku, na początku pracowało tam 20 osób, a na ten moment jest ich już prawie 40. – Do końca roku chcemy zatrudnić jeszcze 80 osób. W tym tygodniu zostały ogłoszone kolejne nabory, będziemy szukali 31 osób, a w przyszłym tygodniu ogłosimy nabory na kolejnych 7 etatów. Planujemy zatrudnić te osoby od lipca lub od sierpnia, a dodatkowe kilkadziesiąt osób na jesień – mówił Alvin Gajaghur, główny inspektor transportu drogowego, na konferencji 26 maja.

Podkreślił też, że zainteresowanie pracą w GITD było bardzo duże. – Podczas naboru w marcu tego roku, na jedno miejsce startowało średnio 30 osób. Jesteśmy w siedzibie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego jesteśmy w stanie zatrudnić najlepszych specjalistów, w Warszawie nie byłoby szansy żeby znaleźć dobre osoby, bo administracja tam ma problemy żeby znaleźć pracowników – zauważył Gajaghur.

Siedziba GITD mieści się przy ulicy Brzeskiej 41. Prezydent Dariusz Stefaniuk zapowiada, że zarówno piętro, które zajmuje inspekcja, jak i cały budynek przejdzie już niebawem gruntowny remont. – Mam nadzieję, że te 100 osób do końca roku znajdzie swoje miejsce pracy. Trwają prace wykończeniowe całego piętra i będziemy się przymierzać się do projektu unijnego, dzięki któremu będziemy mogli zmodernizować cały budynek. Chcemy żeby powstał tu nowoczesny biurowiec – zapowiedział na konferencji prezydent.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 12 od 29 maja

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy