Biała Podlaska: Sportowe święto przy Sportowej

Biała Podlaska: Sportowe święto przy Sportowej
fot. Roman Laszuk

Obiekt poświęcił ks. kanonik Andrzej Biernat

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej wzbogaciła się o ogrodzony kompleks boisk wielofunkcyjnych z oświetleniem. 26 marca uroczyście oddano do użytku boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią wraz z odwodnieniem, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, a także znajdującą się obok nich bieżnię i skocznię w dal. Wartość projektu, który został sfinansowany z budżetu miasta Biała Podlaska, wyniosła 2 348 030 zł.

– Warto było marzyć, bo marzenia się spełniają – tymi słowami dyrektorka „trójki” Barbara Wojarnik powitała wszystkie zebrane obok kompleksu osoby. Następnie wspomniała o tradycjach sportowych szkoły, w tym o sukcesach piłkarzy ręcznych Olimpii. – Ten nowoczesny i bezpieczny obiekt będzie służył rozwijaniu sportowych pasji nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również społeczności lokalnej – zapowiedziała.

Wstęga przecięta, kompleks boisk oficjalnie otwarty

O zakończonych w ostatnim czasie inwestycjach sportowych przy innych placówkach oświatowych wspomniał prezydent Michał Litwiniuk. – Zbudowane w zasadzie od nowa boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 5, nowe boiska przy Zespole Szkół Specjalnych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ulicy Akademickiej, czy też służąca uczniom Ekonomika hala sportowa w kompleksie miejskiego stadionu i kompleks boisk do siatkówki plażowej przy Zespole Szkół przy ulicy Leszczynowej, to konkretne przykłady tego, że nie tylko deklarujemy zmianę warunków kształcenia uczniów w Białej Podlaskiej, ale spełniamy ich marzenia – powiedział i zakończył swoją wypowiedź tradycyjnym hasłem: – Połamania nóg!

Poprzedzającą powstanie kompleksu procedurę zmiany planu zagospodarowania przestrzennego przedstawił Maciej Buczyński, zastępca prezydenta. – Warto było trochę dłużej poczekać, aby końcowy efekt zadowolił nas wszystkich. Dzięki temu powstał piękny kompleks, który będzie służył miłośnikom nie jednej, a kilku dyscyplin sportu.

Mariusz Michalczuk, główny orędownik inwestycji

W sentymentalną podróż w okres przełomu wieków przeniósł zebranych absolwent „trójki” Wojciech Sosnowski, naczelnik gabinetu bialskiego prezydenta. – Gdyby nie nowy obiekt, to stalibyśmy obecnie w piachu, a gdyby popadał deszcz, to zapewne zrobilibyśmy zawody w jeździe na rowerach składakach, w których wygrałby ten, kto by się nie wywrócił. Dzisiaj apeluję do obecnych uczniów, aby jak najwięcej korzystali z obiektów, nie tylko w tygodniu, ale również w weekendy – zachęcał.

O pierwszych pomysłach na zagospodarowanie dawnego piaszczystego boiska mówił dawny radny Stanisław Romanowski, obecnie naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miasta. Przedstawił też swoją wizję na najbliższe tygodnie: – Spodziewam się, że aby wejść na boiska, trzeba będzie stać w kolejce. Zatem niech będą one miejscem integracji społecznej i sportowej tej części miasta.

Pierwszego gola w meczu zdobywa Marcin Hawryluk (nr 22)

Zanim obiekt poświęcił ks. kanonik Andrzej Biernat, dziekan dekanatu Biała Podlaska-Południe, od lat aktywny działacz bialskopodlaskiego związku piłkarskiego, głos zabrał główny orędownik inwestycji, były uczeń, obecnie nauczyciel „trójki” i radny Mariusz Michalczuk, przewodniczący komisji edukacji i spraw społecznych w Radzie Miasta. – Dzisiaj nie można nie wspomnieć o Adamie Ryłko, byłym nauczycielu szkoły, mentorze wielu pokoleń środowiska sportowego, również moim. Myślę, że gdyby żył, byłby szczęśliwy, widząc, jak teraz boisko wygląda.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości Bartosz Ziółkowski poprowadził z uczniami klas sportowych Vd i VId e trening piłki ręcznej, a Kinga Dylawerska-Wójtowicz, prezeska działającego przy szkole klubu Olimpia, pokazała z uczennicami klasy VIIIb, jak wygląda trening koszykówki. Całość zakończył komentowany przez niżej podpisanego (w latach 1982-1990 nauczyciela matematyki w „trójce”) mecz piłki nożnej, w którym reprezentacja szkoły rywalizowała z drużyną jej absolwentów, wzmocnionych zaproszonymi gośćmi. Końcowy wynik to 4:4.

Prezydent Michał Litwiniuk, autor drugiego gola dla drużyny absolwentów i gości

W składzie pierwszego zespołu na boisku wystąpili: Julia Juszczuk, Jakub Poliński, Jan Zapart, Miłosz Chomiuk, Jan Siłakowicz, nauczyciel Marek Kubiszewski, Dominik Artemiuk, Paweł Wróbel, Grzegorz Bahonko oraz zdobywcy goli: Hubert Artemiuk, Łukasz Saakjan, Igor Melaniuk i nauczyciel Marcin Stefaniec.

Z drugiego zespołu do bramki rywali trafili: Marcin Hawryluk, prezydent Michał Litwiniuk, Norbert Artemiuk i Bartosz Lewandowski, ponadto grali: Karolina Kalinowska, Marta Wilczewska, Krzysztof Michalczuk (rocznik 1959), Wojciech Sosnowski, Mariusz Michalczuk, Stanisław Romanowski, Dariusz Trębicki, Grzegorz Demianiuk, Bartosz Badura, Marcel Wachulik oraz nauczyciele Maciej Biegajło i Łukasz Kandora.

Po końcowym gwizdku sędziego Bartosza Ziółkowskiego wszyscy wzięli udział w konkursie rzutów karnych.

Roman Laszuk

zdjęcia Roman Laszuk

 

Więcej zdjęć z uroczystości zobacz tutaj:

Przy Szkole Podstawowej nr 3 otwarto nowy kompleks boisk

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy