Biała Podlaska: Sidorska na razie bez remontu

Biała Podlaska: Sidorska na razie bez remontu

W tym roku nie zanosi się na znaczną poprawę stanu nawierzchni ul. Sidorskiej

BIAŁA PODLASKA Stan nawierzchni ul. Sidorskiej pozostawia wiele do życzenia. Interwencji w tej sprawie było wiele. Okazuje się jednak, że na razie nic się nie zmieni. Władze miasta prowadzą jednak starania, by zdobyć dofinansowanie na remont tej ulicy.

Podczas konferencji władz miasta, podczas której opowiadano o założeniach tegorocznego budżetu, padło pytanie o ewentualny remont ul. Sidorskiej. W kontekście projektów transgranicznych, które uzyskały dofinansowanie i w tym roku ruszy ich budowa (ul. Terebelska i Al. Solidarności), naczelnik wydziału polityki gospodarczej, rozwoju i promocji Michał Romanowski przyznał, że także budowa ul. Sidorskiej miała być zrealizowana w ramach projektu z dofinansowaniem unijnym.

– Projekt  jednak nie przeszedł, znalazł się na drugim miejscu listy rezerwowej programu transgranicznego, tyle, że składany był oddzielny wniosek. Oprócz listy podstawowej powstała lista rezerwowa, z której realizacja projektów jest uzależniona od dostępności środków, m.in. od tego czy będą oszczędności po realizacji tych z listy podstawowej. Nie liczyłbym jednak na to, widząc, co się dzieje na rynku – powiedział na konferencji Romanowski.

Czy zatem jest szansa na realizację tego zadania z wykorzystaniem własnych środków? W projekcie budżetu nie ma mowy o tej inwestycji, jednak władze miasta nie składają broni. – Myślimy o kolejnym projekcie ze wsparciem środków rządowych. Wiceprezydent Maciej Buczyński był na spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim, na którym rozmawiano o przewidywanej wysokości nakładów na te cele. O ul. Warszawskiej i ul. Sidorskiej myślimy jako o priorytetowych i będziemy chcieli je zrealizować w bieżącej kadencji – zapowiedział 25 stycznia prezydent Michał Litwiniuk.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy