Biała Podlaska: Rusza budowa ulicy Witosa

Biała Podlaska: Rusza budowa ulicy Witosa

Umowę podpisano w ubiegłym tygodniu

9 lipca został przekazany wykonawcy plac inwestycji pod nazwą "Przebudowa ul. Wincentego Witosa." Koszt budowy drogi to 422,6 tys. zł.

2 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę z firmą PPHU Transbet Mariana Wojtiuka. – Przebudowę ul. Wincentego Witosa zaplanowano na odcinku od skrzyżowania z ul. Francuską do ul. Józefa Beka. Łącznie to ponad 214 metrów. Planowany termin realizacji inwestycji to 2 września tego roku – informuje prezydent miasta.

Przebudowane też zostaną dojazdy na posesje po stronie lewej i prawej oraz zlokalizowane na omawianym odcinku skrzyżowania z ulicami: Jana Glogera, Ignacego Solarza i Jakuba Bojki. – Pozostanie to droga gminna klasy L. Po przebudowie będzie miała asfaltową nawierzchnię i dwa pasy ruchu po 3 m szerokości każdy oraz chodnik po stronie południowej przy krawężniku o szerokości 2 metrów. Po stronie północnej zaprojektowano pas zieleni – uzupełnia rzecznik Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Tymczasem prowadzone są prace nad powstaniem tzw. białej księgi budowy dróg i chodników, którą prezydent zapowiadał w kampanii wyborczej. W ubiegłym tygodniu zorganizowano spotkanie w tej sprawie. – Było to jedno ze spotkań, podczas którego wraz z pracownikami przedstawiliśmy dokument stanowiący zbiorczą analizę stanu dróg. To ten materiał, zawierający proponowany podział dróg według kategorii, stanowi dla radnych podstawę do dalszych prac – przypomina prezydent Litwiniuk.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: