Biała Podlaska: Przedsiębiorca kradł prąd?

Biała Podlaska: Przedsiębiorca kradł prąd?

BIAŁA PODLASKA Bialska prokuratura zajmuje się sprawą nielegalnego poboru prądu przez jednego z bialskich przedsiębiorców. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, jednak on nie przyznaje się do winy.

Czytelnik, nie podając swoich danych, poinformował nas niedawno, że jeden z przedsiębiorców nielegalnie pobierał prąd, by nie ponosić opłat. Zbulwersowanie jego było tym większe, że firma jest, w opinii kontaktującego się z redakcją, znana w mieście i współpracuje z różnymi instytucjami, zaopatrując ich w oferowane przez siebie towary.

Sprawdziliśmy więc czy jest to prawdą. Od rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej dowiedzieliśmy się, że pod koniec stycznia bialscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z pracownikami Zakładu Energetycznego weszli na teren jednej z posesji przy al. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. – W trakcie kontroli legalności poboru energii elektrycznej ujawnili nielegalne przyłącze z ominięciem układu pomiarowego na szkodę Zakładu Energetycznego. W powyższej sprawie zostało wszczęte postępowanie w kierunku art. 78 par. 5 kk – wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla. Przepis ten stosuje się odpowiednio do kradzieży energii lub karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 17 od 23 kwietnia.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: