Biała Podlaska: Pracownicy Wod-Kan odznaczeni

Biała Podlaska: Pracownicy Wod-Kan odznaczeni

Pracownicy za 30 lat pracy odznaczeni złotymi medalami

Pracownicy Bialskich Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan Sp. z o.o. obchodzili w środę 19 czerwca swoje święto, czyli Dzień Komunalnika. Z tej okazji osobom, które dbają o jakość dostarczanej do bialskich kranów wody, zostały wręczone złote i srebrne medale za długoletnią pracę.

Uroczystość odbyła się w siedzibie miejskiej spółki przy ul. Narutowicza. Był to dobry akcent na podsumowanie świętowanego w tym roku jubileuszu 60-lecia pracy bialskich wodociągów. Z tej okazji jej władze wystąpiły, za pośrednictwem Lubelskiego Urzędu Województwa, o nadanie przez prezydenta RP Andrzeja Dudę okolicznościowych złotych i srebrnych medali za długoletnią pracę. Odznaczenia otrzymały osoby, których ścieżki zawodowe związane są z miejską spółką od 20 i 30 lat.

Osoby, które pracują w Wod-Kanie od 20 lat odznaczeni zostali srebrnymi medalami

To też doskonały moment, aby docenić ludzi zajmujących się gospodarką komunalną w mieście. Codziennie dbają o to, żeby do naszych kranów popłynęła dobrej jakości woda, oraz o porządek w mieście, czuwając nad odbiorem odpadów, ich segregowaniem i odzyskiwaniem surowców. To setki osób, których praca polega na ochronie dobra wspólnego, jakim jest środowisko.

– Służby komunalne mają dzień, w który oddajemy im wdzięczność za pracę i dostarczanie szeregu usług. To ważne święto. Mamy w Białej Podlaskiej aż pięć spółek, które realizują bardzo różnorodne zapotrzebowanie mieszkańców miasta na usługi komunalne. Dzisiaj mamy możliwość spotkania się ze środowiskiem naszej spółki wodociągów i kanalizacji, która jest bezpośrednio związana z wręczeniem przez pana wicewojewodę Roberta Gmitruczuka nadanych przez pana prezydenta Andrzeja Dudę medali za 20-letnią i 30-letnią pracę. To imponujące, jak wielu pracowników już tyle lat związało się z pracą na rzecz lokalnej społeczności. Nasza spółka wodociągów i kanalizacji liczy prawie dwustu pracowników. Z kolei w Polsce wszystkich pracowników służb komunalnych jest około 130 tysięcy – mówił Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Niektórzy pracę w bialskich wodociągach rozpoczęli zaraz po ukończeniu szkoły

W uroczystości wziął udział także wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, który w imieniu prezydenta RP wręczył pracownikom odznaczenia państwowe. – Jest mi niezmiernie miło, że uroczystości jubileuszu 60-lecia państwa zatoczyły koło. Był to rok obchodów trwających 365 dni na rzecz mieszkańców Białej Podlaskiej. To zaszczyt, aby uczestniczyć w tym spotkaniu. Życzę państwu zadowolenia z pracy i współpracowników. Jeśli władze spółki zdecydują się w przyszłości wystąpić z kolejnymi wnioskami o odznaczenia dla pracowników, na pewno te wnioski poprzemy – ośweiadczył Gmitruczuk.

Tradycyjnie w dniu służb komunalnych odbyło się oficjalne pożegnanie osób odchodzących na emeryturę. Pracowników uhonorowali prezes zarządu Wod-Kan Janusz Bystrzyński i wiceprezes Ernest Jaroszek.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: