Biała Podlaska: Popularne restauracje straciły koncesję na alkohol

Biała Podlaska: Popularne restauracje straciły koncesję na alkohol

- Tak w Białej dba się o lokalnych przedsiębiorców – takie komentarze usłyszeliśmy w ubiegłym tygodniu. Dwie bialskie firmy straciły koncesje na alkohol, a o nieprzyznaniu ich na kolejne lata dowiedziały się kilka dni przed upływem ważności. Co z rezerwacjami na sylwestra, imprezy karnawałowe i inne? Czy trzeba będzie zwolnić ludzi?

– Żeby sprzedawać alkohol w sklepie czy w restauracjach, trzeba mieć zezwolenie. Wydaje się je na trzy lata. Nam zezwolenia, czy też jak mówią niektórzy – koncesje, kończyły się 30 listopada. Taka sytuacja była w większości sklepów Społem i w Stylowej, więc wystąpiliśmy o nowe zezwolenia. Przy czym nie było uwag do handlowania przez nas alkoholem, nasz wniosek pozytywnie zaopiniowała komisja rozwiązywania problemów alkoholowych – opowiedział nam w ubiegłym tygodniu prezes Społem Eugeniusz Mazur.

To właśnie w ubiegłym tygodniu, a więc zaledwie kilka dni przez wygaśnięciem koncesji, prezes PSS Społem dowiedział się, że od 1 grudnia w sklepie na ul. Jatkowej i w restauracji Stylowa spółdzielnia nie będzie mogła sprzedawać alkoholu. To była trudna do przyjęcia wiadomość, bo o ile w sklepie można zapełnić półki innymi produktami, o tyle trudno sobie wyobrazić działalność restauracji bez koncesji na alkohol. Szczególnie, że restauracja na mapie miasta funkcjonuje już ponad 50 lat, jest najbardziej znaną, i nigdy nie było problemu z otrzymaniem pozwoleń na sprzedaż w niej alkoholu.

Prezes Społem nie kryje niezadowolenia z decyzji poprzednich władz, liczy na pomoc nowego gospodarza miasta oraz rady. Sprawa z ograniczeniem ilości koncesji na alkohol rozpoczęła się w lipcu tego roku. To wtedy radni podejmowali uchwałę dotyczącą ustalenia liczby miejsc do sprzedaży alkoholu i spożyciu w miejscu sprzedaży i poza nim.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika nr 39 od 4 grudnia

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: