Biała Podlaska: Na przejściu będzie bezpieczniej

Biała Podlaska: Na przejściu będzie bezpieczniej

Bezpieczne przejście dla pieszych już służy uczniom Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

BIAŁA PODLASKA Działa już nowoczesne i bezpieczne przejście dla pieszych, które uruchomione zostało przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Miasto na tę inwestycję uzyskało dofinansowanie 100 tys. zł.

Za nami pierwszy etap projektu „Bezpiecznie do szkoły – modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej”. Projekt zgłoszony przez wydział rozwoju miasta do konkursu organizowanego w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” nagrodzono kwotą 100 tys. zł.

– To najwyższe możliwe w tym projekcie dofinansowanie i cieszę się, że trafiło między innymi do Białej Podlaskiej. To dzięki staraniom władz miasta i dobrze napisanemu wnioskowi projekt został zrealizowany, z myślą o uczących się tu dzieciach. Wierzę, że będą czuły się bardziej bezpiecznie – podkreśla wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

Na czym polega wyjątkowość tego rozwiązania? – To bardzo nowoczesne, interaktywne przejście, które z wyprzedzeniem reaguje na zbliżającego się przechodnia, uruchamiając sygnalizację świetlną ostrzegającą nadjeżdżające samochody. Wymieniona została warstwa ścieralna, która sprzyja skróceniu drogi hamowania samochodów przed przejściem. Dodatkowo diody led umieszczone na skrajniach przejścia stanowią właściwe zabezpieczanie – tłumaczy prezydent Michał Litwiniuk.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 37 od 10 września

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy