Biała Podlaska: Mieszkańcy chcą miejsc rekreacji, chodników i parkingów

Biała Podlaska: Mieszkańcy chcą miejsc rekreacji, chodników i parkingów

19 z 28 projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego zostało zakwalifikowanych do głosowania. Dominowały pomysły na miejsca do rekreacji dla mieszkańców oraz projekty związane z infrastrukturą drogową (parkingi, chodniki). Głosowanie rozpocznie się pod koniec sierpnia.

To już czwarta edycja budżetu obywatelskiego, na pomysły mieszkańców przeznaczono 1,6 mln zł. Łącznie wpłynęło do miasta 28 projektów, w tym 7 na zagospodarowanie terenu pod wypoczynek i rekreację (place zabaw, boiska), 3 na parkingi, 5 na ulice, jeden dotyczy skate parku, 6 chodników i 2 ścieżek rowerowych. Wśród nowości znalazły się wybieg dla psów z placem zabaw, pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskiej, trasa do nordic walking czy tężnia solankowa.

Na liście projektów do Budżetu Obywatelskiego miasta Biała Podlaska na rok 2020, które otrzymały ocenę pozytywną i zakwalifikowały się do głosowania, ostatecznie znalazło się 19 propozycji. To m.in. budowa zintegrowanego placu zabaw przy ul. Akademickiej, budowa chodnika i drogi na ul. Stefana Batorego, miejsce rekreacji i integracji mieszkańców ul. Piłsudskiego i Sitnickiej, budowa boiska wielofunkcyjnego na os. Rejtana czy skatepark przy ul. Świerkowej. Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów wraz ze wskazówkami do głosowania opublikujemy w jednym z sierpniowych wydań tygodnika "Podlasiak".

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 30 od 23 lipca

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: