Biała Podlaska: Lekarz działał w grupie przestępczej?

Biała Podlaska: Lekarz działał w grupie przestępczej?

Piotr R., lekarz współpracujący z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym i Stacją Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej, podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Znany chirurg i ortopeda usłyszał zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej, która służyła m.in. funkcjonariuszom Straży Granicznej do wyłudzania odszkodowań.

Śledztwo w sprawie, w której zarzuty usłyszał i zatrzymany został Piotr R., prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie. - Postanowieniem z dnia 27 czerwca Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie orzekł o zastosowaniu, na podstawie art. 249 § 1 k.p.k., 258 § 1 pkt 2 i § 2 k.p.k., wobec P. R. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Orzeczenie jest prawomocne - informuje Magdalena Dobosz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Dodaje, że podejrzanemu zarzuca się m.in. popełnienie czynu z art. 258 § 1 k.k, czyli udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ale z uwagi na to, że na chwilę obecną nie zarejestrowano aktu oskarżenia przeciwko Piotrowi R. w IV wydziale karnym lubelskiego Sądu Okręgowego, z pytaniami o szczegółowy kształt zarzutów rzecznik odsyła nas do Prokuratury Regionalnej. Tam dowiadujemy się, że chodzi o pomoc przy wyłudzaniu odszkodowań.

- Prokuratura Regionalna w Lublinie nadzoruje śledztwo w sprawie wyłudzeń odszkodowań z tytułu nieszczęśliwych wypadków (NNW) z szeregu towarzystw ubezpieczeniowych. W toku postępowania pod koniec czerwca został zatrzymany m.in. Piotr R. Zostały mu przedstawione zarzuty udzielenia innym, m.in. funkcjonariuszom Straży Granicznej, pomocy do wyłudzenia świadczeń odszkodowawczych poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej leczenia osób zgłaszającym szkody w towarzystwach ubezpieczeniowych. Zarzucane przestępstwa zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Lublin-Zachód tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 2 miesięcy.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 30 od 23 lipca

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: