Biała Podlaska: Kto poprowadzi szkolną stołówkę? Triomix rezygnuje

Biała Podlaska: Kto poprowadzi szkolną stołówkę? Triomix rezygnuje

Dość krótko firma Triomix prowadziła działalność w stołówce Szkoły Podstawowej nr 9. We wrześniu 2016 roku zastąpiła ona wynajmującą w tym miejscu lokal firmę Diana, której miasto wypowiedziało umowę.

Dyrekcja Zespołu Szkół, którego częścią jest Szkoła Podstawowa nr 9, na początku maja ogłosiła przetarg na wynajem pomieszczeń, w których mieściła się stołówka. Stawka wywoławcza to 5332 zł. Kompleks, który najemca może wynająć na 6 lat, nie ma żadnego wyposażenia, co oznacza, że trzeba się tam urządzić na własny koszt.

Jaki jest powód decyzji firmy Triomix? – Firma znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i zdecydowała się wypowiedzieć umowę zgodnie z zawartymi w niej wymogami, tzn. z dniem 30 czerwca 2018 roku – informuje Radosław Plandowski, rzecznik prezydenta miasta.

O kłopotach finansowych firmy mówił na jednej z konferencji prasowych prezes stowarzyszenia Biała Samorządowa Bogusław Broniewicz. Poinformował o korespondencji z dyrektor szkoły, która przedstawiała mu dane dotyczące zaległości w opłatach. Te obejmowały październik, listopad i grudzień ubiegłego roku.

Firma Triomix zawarła umowę 23 września 2016 roku, a więc działalność prowadziła zaledwie niecałe dwa lata. Dyrektor ZS Katarzyna Sierpotowska w piśmie do prezesa Białej Samorządowej, wystosowanym na początku stycznia, przyznała, że nie w każdym miesiącu obowiązywania umowy najemca dokonywał zapłaty miesięcznego wynagrodzenia, a na koniec ubiegłego roku naliczono odsetki sięgające ponad 1,5 tys. zł.

Nowa firma rozpocznie działalność 6 lipca. Poprzedni najemca, Diana, który opuścił lokal w atmosferze konfliktu, obecnie prowadzi działalność w lokalu przy ul. Ks. Bieńkowskiego oraz w dwóch innych lokalizacjach poza miastem.

Więcej w elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 11

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: