Biała Podlaska: Kolejne spotkanie w sprawie stadionu. Powiało optymizmem

Biała Podlaska: Kolejne spotkanie w sprawie stadionu. Powiało optymizmem

Już podczas pierwszego spotkania w sprawie stadionu padły pierwsze deklaracje, które podtrzymane zostały podczas drugiego, zamkniętego spotkania

Coraz więcej konkretów w sprawie stadionu. 4 lipca odbyło się kolejne spotkanie, tym razem bez udziału mediów. Uczestnicy rozmawiali o tym jak ma wyglądać obiekt i wspólnie wypracowali istotne dla kibiców sprawy.

W spotkaniu wzięły udział władze miasta, urzędnicy kilku wydziałów, prezes ZGL, miejscy radni, przedstawiciele kibiców oraz klubów sportowych. – Na spotkaniu została zaprezentowana koncepcja stadionu, po długich naradach i modyfikacjach finalna wersja stadionu zostanie zaprezentowana po stworzeniu projektu który powstanie i zostanie przedstawiony w najbliższym czasie – relacjonują inicjatorzy internetowej akcji "Oddajcie stadion dla Podlasia".

Co dokładnie zostało ustalone? Dla kibiców najważniejsza jest informacja, że stadion zostaje przy ul. Piłsudskiego 38, będzie liczył ok 1200-1500 miejsc, bez zmian pozostanie układ murawy i trybun. Stadion będzie również spełniać warunki licencyjne do gry w drugiej lidze.

Wstępnie 19 lipca odbędzie się sesja rady miasta, podczas której ma być podjęta uchwała kierująca pieniądze na budowę parkingu północnego, przy sąsiadującym ze stadionem hotelu. Jak mówią kibice, rozpatrywana jest też możliwość dostawienia trybuny do murawy sztucznej, w celu rozgrywania meczów u siebie na czas budowy.

– Powstała też koncepcja zmiany całego projektu i budowanie stadionu w pozycji wschód-zachód. Dzięki temu uzyskalibyśmy więcej miejsca i mogli stworzyć dodatkowe boisko trawiaste służące do treningów, pomysł ten wydaje się przyszłościowy, aczkolwiek może okazać się o wiele droższy niż obecny. Oczywiście, budowa w tym momencie wydłużyłaby się znowu o bardzo długi czas – dodają bialscy kibice.

Co ważne, stadion ma zostać zaprojektowany w sposób umożliwiający jego rozbudowę.

Przyjęliśmy propozycje

Tomasz Buraczewski, trener TOP 54: – Spotkanie odbyło się w życzliwej atmosferze. Na początku były różne opinie, ale konkluzja jest taka, że powstanie stadion na około 1500 miejsc, płyta będzie usadowiona na dotychczasowym miejscu z możliwością dalszej rozbudowy. Na razie będzie wykonany pierwszy etap. Przyjęliśmy te propozycje ze zrozumieniem, choć marzy nam się większy obiekt. Czekamy teraz na realizację. W lipcu ma się odbyć sesja nadzwyczajna, podczas której mają zapaść decyzje odnośnie budowy parkingu i płyty boiska. Na tym etapie to radni zadecydują o przyszłości stadionu. Im wcześniej się za to zabiorą, tym lepiej , gdyż uspokoi to nastroje kibiców.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 28 od 9 lipca

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: