Biała Podlaska: Grodecki wiceprezydentem miasta

Biała Podlaska: Grodecki wiceprezydentem miasta
fot. J. Dragan

Henryk Grodecki 5 września został powołany na wiceprezydenta miasta

Henryk Grodecki, naczelnik wydziału edukacji, został 5 września powołany na wiceprezydenta miasta odpowiedzialnego za oświatę. Dwa dni wcześniej prezydent Stefaniuk przekonywał, że w zastępstwie zdymisjonowanego wiceprezydenta Michała Litwiniuka nikogo nie powoła.

Konferencję zwołano rankiem 5 września, by poinformować o powołaniu na pierwszego wiceprezydenta miasta ówczesnego naczelnika wydziału edukacji. Prezydent Dariusz Stefaniuk podkreślił, że w oświacie realizowanych jest obecnie wiele inwestycji a jej budżet wynosi 133 mln zł, dlatego potrzebna jest osoba, która będzie czuwać nad całością.

– Nie jestem w stanie wszystkiego zrobić bez swoich współpracowników dlatego powołuję wiceprezydenta, który będzie nim Henryk Grodecki, obecny naczelnik wydziału edukacji. Będzie to naturalnym przedłużeniem jego kompetencji. Zasługuje na to stanowisko od dłuższego czasu – uważa włodarz.

Świeżo upieczony wiceprezydent raczej nie spodziewał się takiego obrotu spraw. – To dla mnie zaskoczenie, ale i wyróżnienie. Wybory wyborami, ale obowiązki trzeba wykonywać. Pracy jest bardzo dużo. Chcę zobowiązać się do tego, że będę wykonywał zadania na miarę moich możliwości. Nie jest czas by być celebrytą, a czas na to aby wykonywać codzienną pracę – podkreśla.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika z 11 września lub na eprasa.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: