Domowy Szpital zyska nowy sprzęt

Domowy Szpital zyska nowy sprzęt

BIAŁA PODLASKA: Domowy Szpital im. Fundacji WOŚP został w znacznej mierze wyposażony przez Orkiestrę, ale to nie koniec darów. Już niebawem trafią tam kolejne urządzenia, m.in. lokalizator naczyń krwionośnych.

W najbliższym czasie Domowy Szpital otrzyma sprzęt o wartości ponad 143 tys. zł. – Trafi do nas między innymi dodatkowy rotor do ćwiczeń, lokalizator naczyń krwionośnych i 25 materacy przeciwodleżynowych. Dzięki kompleksowemu wyposażeniu Ośrodka Opieki Medycznej nasi pacjenci mają komfortowe warunki pobytu – uważa Danuta Matwiejczuk, kierownik Domowego Szpitala.

Sprzęt, który do tej pory trafił w to miejsce, a więc m.in. inhalatory pneumatyczne, kardiomonitory, aparaty EKG, wózki inwalidzkie, aparaty do mierzenia ciśnienia czy mobilne podnośniki elektryczne, to światowa klasa. – Przekazany sprzęt jest w pełni wykorzystywany i służy naszym pacjentom – cieszy się Matwiejczuk.

Nie tylko Domowy Szpital skorzysta dzięki wsparciu WOŚP. Neonatologia niebawem otrzyma aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania metodą wysokich przepływów, dwa stanowiska do resuscytacji i dwie lampy do fototerapii. To jednak nie koniec.

Więcej informacji w 8 numerze (wydanie od 30 kwietnia) tygodnika Podlasiak

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: