Biała Podlaska: Czy opozycja wystawi wspólnego kandydata?

Biała Podlaska: Czy opozycja wystawi wspólnego kandydata?

Okazją do rozmowy o zbliżających się wyborach samorządowych był przyjazd poseł Joanny Muchy oraz mecenasa Romana Giertycha, którym towarzyszył międzyrzecki poseł Stanisław Żmijan. Lokalni działacze zapowiedzieli, że są plany połączenia sił PO i SLD oraz wystawienia wspólnego kandydata. Typowany jest m.in. Riad Haidar oraz bliżej nieokreślona kobieta ze środowiska naukowego.

Riad Haidar zapowiedział, że jeśli współpraca miałaby zostać nawiązana, to musiałaby być ponad podziałami. Do Rady Powiatu wystartują wspólnie przedstawiciele SLD, PO i Nowoczesnej, a trwają ustalenia co do tego, jak sytuacja będzie wyglądała w mieście Biała Podlaska. Kilka gorzkich słów padło też pod adresem obecnego prezydenta. Jak sam przyznał ordynator bialskiej neonatologii, ocenia go nie jako człowieka z PiS, ale bardziej pod kątem obecnej sytuacji w mieście.

– Brakuje miejsc pracy, nie ma nowych inwestycji. Sytuacja nie jest dobra. Jedyną szansą na zmianę tego stanu rzeczy jest wystawienie jednego, wspólnego, mocnego kandydata, który byłby w stanie wygrać z obecnym prezydentem. Szukamy osoby o wyrazistych poglądach, nieuwikłanej w żadne partyjne i kolesiowskie układy, która będzie miała aprobatę społeczeństwa i, co ważne, będzie dyspozycyjna – uważa Haidar. Przyznaje, że on także w środowisku jest brany pod uwagę, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie swojego ewentualnego startu. Wspomniany wspólny kandydat, jeśli rzeczywiście dojdzie do porozumienia i zostanie on wytypowany, byłby kandydatem PO, SLD i Nowoczesnej.

Na konferencji zorganizowanej w maju poseł Żmijan zapowiadał, że PO wciąż jeszcze zastanawia się, kogo wystawić na prezydenta, a w planach jest nawet kobieta. Żadne nazwisko jednak nie padło. Mocny kandydat, jak zapowiadał wtedy poseł, miałby wygrać z obecnym włodarzem.

Podczas spotkania zorganizowanego w restauracji Skala zaproszeni goście – poseł Joanna Mucha, mecenas Roman Giertych oraz poseł Stanisław Żmijan – rozmawiali o aktualnej sytuacji w kraju pod rządami PiS. – Prawo i Sprawiedliwość jest partą ludzi miałkich, ludzi, którzy są miernotami, którzy najczęściej całe życie pracowali w różnych sektorach politycznych, potem przeszli przez SKOK-i, a teraz zasilają dobrą zmianę – ocenił Roman Giertych. Potem przyszedł czas na pytania od uczestników spotkania oraz dyskusję, chociażby na temat sądownictwa czy uwłaszczeń dokonywanych przez władzę.

Wideo z przebiegu całego spotkania można znaleźć na profilu facebookowym tygodnika "Podlasiak"

Cały artykuł dostępny w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 17 od 3 lipca

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: