Biała Podlaska: Alarm bombowy w Prokuraturze Rejonowej! Zgłoszenia pojawiają się w całej Polsce

Biała Podlaska: Alarm bombowy w Prokuraturze Rejonowej! Zgłoszenia pojawiają się w całej Polsce

Informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej wpłynęła do bialskiej komendy w piątkowe przedpołudnie 25 stycznia. Alarm okazał się fałszywy.

- O godzinie 10.40 otrzymaliśmy informację o podłożeniu bomby w budynkach Prokuratury Okręgowej i Rejonowej. Funkcjonariusze natychmiast zostali skierowani do obydwu urzędów - informuje Barbara Salczyńska - Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Na miejscu patrol interwencyjny oraz zespół minersko-pirotechniczny sprawdził pomieszczenia. Nie ujawniono ładunku ani materiałów wybuchowych. - Nie zarządzono ewakuacji. Rekomendacja była negatywna - przekazała Edyta Winiarek Prokurator Rejonowy.

Jak się dowiedzieliśmy, to nie jedyny alarm bombowy, który miał miejsce w ostatnich dniach w budynkach prokuratur i sądów. - Informacja o zagrożeniu bombowym pojawiała się w wielu placówkach na terenie kraju - wyjaśnia rzecznik bialskiej policji.

Sprawca fałszywych zgłoszeń na razie nie został ujawniony. Wkrótce zapadnie decyzja, która jednostka podejmie śledztwo w sprawie serii alarmów bombowych.

(sb)

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: