Będzie nowa droga w Łomazach

Będzie nowa droga w Łomazach
fot. archiwum

Będzie nowa droga w Łomazach

GMINA ŁOMAZY Podpisana została umowę na przebudowę drogi gminnej w Łomazach. Wartość inwestycji to ponad 1,8 mln zł. Wykonaniem prac zajmie się firma PRD z Białej Podlaskiej.

W ubiegłym tygodniu wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski podpisał umowę z Piotrem Horegladem, wiceprezesem zarządu PRD SA, na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Łomazy. To długo wyczekiwana inwestycja, na którą czekało wielu mieszkańców Łomaz.

Przebudowa obejmie odcinek drogi o długości 1,29 km. Zadanie przewiduje wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej z betonu asfaltowego. Powstanie także chodnik, zjazdy z betonowej kostki brukowej i miejsca postojowe przy stadionie. Realizacja inwestycji odbędzie się w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Umowna data zakończenia przebudowy to wrzesień tego roku. Inspektorem nadzoru inwestorskiego nad budową drogi została firma Investcom z Białej Podlaskiej, a cała inwestycja jest realizowana w ramach działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy