Będą ronda na Terebelskiej i al. Solidarności

Będą ronda na Terebelskiej i al. Solidarności
fot. Justyna Dragan
W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa na przebudowę skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Prace ruszą jeszcze w tym roku.
Umowa zostaje zawarta po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską  i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”
Prace wykonają bialskie firmy, będzie to: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna z siedzibą w Białej Podlaskiej, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-DROM” Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o. o.
W ramach umowy wykonane zostaną następujące prace: rozbudowa skrzyżowań polegająca na zmianie ich geometrii – skrzyżowania o ruchu okrężnym, zmiana ilości pasów ruchu na poszczególnych wlotach, rozbudowa ciągów chodnika i ścieżki rowerowej, przebudowa kolizji energetycznych i rozbudowa oświetlenia, rozbudowa sieci telekomunikacyjnej, rozbudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej, rozbudowa sieci wodociągowej i gazowej.
Realizacja całego przedmiotu umowy planowana jest do listopada 2020 r. Koszt prac to ponad 8,2 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: