Będą promować karmienie piersią

Będą promować karmienie piersią

Spotkanie odbędzie się w Remedice a zaproszenie jest kierowane m.in. do przyszłych i obecnych mam

BIAŁA PODLASKA Już po raz piąty odbędzie się w Białej Podlaskiej Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Akcja jest kierowana do przyszłych i obecnych mam.

– Głównym celem jest promocja karmienia piersią, przypomnienie, jak wiele korzyści niesie karmienie naturalne dla dziecka, matki, a także całego społeczeństwa. Poza tym zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, rozwianie mitów i wątpliwości laktacyjnych oraz integracja mam i środowiska wspierającego karmienie piersią – wyjaśnia Aleksandra Karaś, dyplomowany promotor karmienia piersią.

Jednak nie tylko o karmieniu naturalnym będzie mowa. Uczestnicy dowiedzą się także więcej o pielęgnacji noworodka, o tym, jak dieta wpływa na zdrowie dziecka, zapoznają się z tajnikami odżywiania dziecka metodą BLW oraz z metodami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zadławienia się przez dziecko. Mowa będzie także o pieluszkach wielorazowych oraz o budowaniu relacji z dzieckiem oraz partnerem. Zajęcia poprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach, m.in. dietetyk, fizjoterapeuta i ratownik medyczny. Będzie też czas na rozmowy przy kawie i podzielenie się swoimi doświadczeniami z uczestniczkami spotkania.

Wydarzenie potrwa w dniach 26-29 maja. Miejscem spotkań będzie Centrum Rehabilitacji Kompleksowej Remedica przy ul. T. Kościuszki 15. Szczegółowy program podamy w kolejnym wydaniu. Zapisywać się można na stronie www.laktolandia.pl.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: