Będą pieniądze na start działalności

Będą pieniądze na start działalności

Z dofinansowania skorzystają młodzi ludzie z Białej Podlaskiej i gminy

BIAŁA PODLASKA "Załóż firmę i odnieś sukces!" - to projekt, który zakłada dofinansowanie na rozpoczęcie działalności dla młodych ludzi. Miasto otrzymało 2,5 mln zł na ciekawe pomysły na własny biznes.

Podpisanie umowy sprawie realizacji projektu unijnego pt. "Załóż firmę i odnieś sukces!" miało miejsce w Lublinie. Miasto reprezentował prezydent Michał Litwiniuk oraz skarbnik Marta Mirończuk.

– Biała Podlaska otrzymała 2,5 mln zł dla tych, którzy mają pomysł na biznes i chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Projekt obejmuje kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie Białej Podlaskiej i otaczającej miasto gminy – informuje rzecznik Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Pieniądze trafią do miasta w ramach konkursu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

– Rozpoczęcie działalności gospodarczej to często niełatwa decyzja, dlatego miasto chce pomagać we wczesnym procesie inkubacji przedsiębiorstw. Przewidywane jest wsparcie doradczo-szkoleniowe, a także przyznanie jednorazowej dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego – zapowiada prezydent Michał Litwiniuk.

Do kogo trafi pomoc finansowa na start? Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 55 osób powyżej 30. roku życia, dotację otrzymają 44 z nich. Rekrutacja chętnych rozpocznie się już w październiku. Szczegółowe informacje i dokumenty rekrutacyjne znajdą się na stronie internetowej Urzędu Miasta na dwa tygodnie przed rozpoczęciem naboru.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: