Batorego niebawem z oświetleniem i chodnikiem

Batorego niebawem z oświetleniem i chodnikiem

BIAŁA PODLASKA Ulica Stefana Batorego doczeka się remontu. Powstaną planowany od dawna, lecz wciąż niewykonany chodnik oraz nowoczesne oświetlenie. Część prac zostanie wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Nie wszystkie inwestycje realizowane w mieście mają wielki rozmach. Wiele z nich to inwestycje mniejszego kalibru, ale są równie ważne, jeśli chodzi o zaspokajanie tych drobniejszych potrzeb mieszkańców. Takim przykładem są inwestycje realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego – powiedział prezydent Michał Litwiniuk podczas podpisania umowy na inwestycję na ul. Stefana Batorego.

Na dokończenie drogi i wykonanie chodnika mieszkańcy w ubiegłym roku napisali projekt w ramach BO. Inwestycja była jedną z najbardziej kosztownych w poprzedniej edycji BO, a autorem projektu był Marek Uss. Pod projektem podpisało się ponad 600 osób, głównie mieszkańców tej ulicy i osiedla.

Ul. Stefana Batorego mieści się w bliskiej odległości od Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz punktów handlowych, a jedyne oświetlenie to te przy klatach schodowych dwóch zlokalizowanych tam bloków. Mieści się tam też klinika kardiologiczna i inne gabinety lekarskie. Dojazd do nich zimą bywał niebezpieczny ze względu na brak oświetlenia.

Wyłoniony został już wykonawca prac. Będzie to firma Drogi i Mosty Bogdana Szewczaka. Roboty obejmą wykonanie na ulicy 17 latarni z systemem LED, dokończenie drogi oraz wykonanie chodnika wzdłuż ulicy. Warto dodać, że prace te zapowiadane były od kilku lat, jeszcze w poprzedniej kadencji, jednak do realizacji nie doszło. Mieszkańcy wzięli więc sprawy w swoje ręce i napisali projekt w ramach BO, który został pozytywnie oceniony i dopuszczony do głosowania.

Bogdan Szewczak precyzuje, że inwestycja obejmie wykonanie nawierzchni na odcinku 687 m, chodnika o długości 435 mkw., a do tego dochodzi nawodnienie, oznakowanie i zjazdy. Prace mają być skończone do 1 października.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: