Barwna nakręca czytanie

Barwna nakręca czytanie

BIAŁA PODLASKA Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Barwna zaprasza wszystkich do udziału w październikowej akcji „Nakręcamy Czytanie” w ramach XXI Bialskich Dni Książki Dziecięcej. Projekt realizowany przez bialską bibliotekę skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym nauczycieli i pedagogów.

Czytelnicza zabawa rozpocznie się 10 października na fanpage’u Barwnej prezentacją autorskiego teatrzyku, przygotowanego przez pracowników biblioteki, o zabawnym tytule „Sowa na rowerze – heca, która z książki się bierze”. Kolejnymi punktami w rozkładzie czytelniczej przygody będą teatrzyki Kamishibai, których emisja odbędzie się 13, 17, 19 i 23 października.

Wielu młodych czytelników zainteresowanych będzie spotkaniem autorskim z Tomaszem Samojlikiem, naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży i autorem wielu popularnych książek obrazkowych oraz komiksów. Odbędzie się ono on-line 16 października o godz. 17.

Kolejnym przystankiem w czytelniczej przygodnie będzie spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem najważniejszej, według fundacji ABC XXI, książki „Pan Kuleczka”, która przekazuje ważne treści o rodzinie, przyjaźni i dobroci.

Ostatnie spotkanie w ramach projektu, z psychologiem Jakubem Jańczukiem, będzie poświęcone ważnemu tematowi „Jak wyrwać dziecko z sieci?”. Tematyka spotkania zapewne zachęci do uczestnictwa w nim wielu rodziców. Zapraszamy do udziału w czytelniczej akcji. Projekt dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Partnerstwa dla Książki 2020”.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: