AZS-AWF nie dał rady spadkowiczowi

W przeciwnych drużynach grali koledzy z bialskiej Olimpii – Jakub Polok (nr 10) i Jakub Tarasiuk (nr 11)

Po dwóch zwycięstwach (nad Padwą Zamość 24:22 i Zagłębiem Sosnowiec 34:26) szczypiorniści AZS-AWF Biała Podlaska musieli przełknąć w Lidze Centralnej gorycz pierwszej porażki. I to we własnej hali, gdzie w sobotę 30 września ulegli szczecińskiemu spadkowiczowi z PGNiG Superligi.

W meczu doszło do konfrontacji Jakuba Tarasiuka (AZS) z Jakubem Polokiem (Pogoń), kolegów z bialskiej Olimpii, z którą w 2018 roku zdobyli tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych, a dwa lata później juniorów. Lepiej wypadł Tarasiuk, który był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy.

AZS-AWF Biała Podl. – SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 25:29 (11:13).

AZS-AWF: Adamiuk, Makowski, Kwiatkowski – Warmijak (1), Grzenkowicz (1), Wierzbicki (3), Tarasiuk (6), Mazur (2), Reszczyński (3), Kozycz (2), Kandora (1), Antoniak (2), Lewalski, Baranowski (1), Wójcik (1), Wojnecki (2).

Pogoń: Viunyk (1), Jagodziński – Biały (2), Krok (6), Wrzesiński (4), Kapela, Polok (2), Wiśniewski (3), Stępień (4), Nowak (5), Lilien (2).

Sędziowie: M. Lubecki (Ustrzyki Dln.) i M. Pieczonka (Krosno).

Kary: AZS-AWF – 12 min., Pogoń – 14 min.

Bialczanie rozpoczęli kapitalnie – od trafień Bartosza Warmijaka, Bartłomieja Mazura i Kamila Kozycza. W 8. minucie Wiktor Wójcik rzucił na 4:1, ale na kolejnego gola akademików trzeba było czekać aż do 17. minuty, kiedy przegrywali już 4:6. Dwa rzuty Jakuba Tarasiuka dały wyrównanie, a po trafieniach Juliana Reszczyńskiego (10:9) oraz Kozycza (11:10) AZS-AWF ponownie prowadził.

Niestety, Grzegorz Jagodziński obronił karnego Filipa Lewalskiego (wcześniej podobnej sytuacji nie wykorzystał Mazur), celnie rzucili Kamil Lilien oraz Patryk Krok, i do przerwy wygrywali goście 13:11.

W czasie przerwy podziękowano osobom i szefom firm wspierających drużynę AZS-AWF (patrz zdjęcia obok).

Po wznowieniu gry długo trwała wymiana ciosów. Do 45. minuty, kiedy bialczanie po raz trzeci nie wykorzystali karnego (metr nad bramką rzucił Dominik Antoniak). Szczecinianie wkrótce po tym odskoczyli na 18:22, i chociaż akademicy trzykrotnie zmniejszali różnicę do dwóch, to nie dali się dogonić i odnieśli czterobramkowe zwycięstwo.

Wyniki innych meczów: Anilana – Olimpia 32:25, Nielba – MKS Wieluń 29:24, Padwa – Zagłębie 30:29, SMS ZPRP I – Śląsk 32:34, Stal Gorzów Wlkp. – Jurand 25:25 karne 3:5, Stal M. – Siódemka Miedź 30:28, pauzował Autoinwest.

W tabeli prowadzi, z kompletem 12 punktów, Śląsk Wrocław, drugie miejsce zajmuje Jurand Ciechanów (10), a trzecie – Pogoń Szczecin (9). AZS-AWF jest szósty i ma tyle samo punktów (6) co Siódemka Miedź Legnica, Autoinwest Żukowo, Stal Gorzów Wlkp., Nielba Wągrowiec, Padwa Zamość oraz Olimpia Piekary Śląskie.

W sobotę 7 października AZS-AWF Biała Podl. zagra we Wrocławiu z liderującym Śląskiem.