Areszt za oszustwo w internecie. Wysłał krem czekoladowy zamiast... zegarka

Areszt za oszustwo w internecie. Wysłał krem czekoladowy zamiast... zegarka

BIAŁA PODLASKA Bialczanin na jednym z portali ogłoszeniowych kupił zegarek, zamiast tego otrzymał słoik kremu czekoladowy. Podejrzany o dokonanie tego przestępstwa 19-latek usłyszał zarzut i trafił do aresztu.

Do oszustwa doszło we wrześniu. Na jednym z portali internetowych mężczyzna zamówił zegarek samsung wartości 560 zł. Część kwoty wpłacił na wskazane w ogłoszeniu konto. Resztę gotówki przekazał przy odebraniu przesyłki. Kiedy paczka dotarła do adresata, okazało się jednak, że zamiast zamówionego zegarka mężczyzna znalazł tam coś zupełnie innego. Wewnątrz czekał na niego… słoiczek kremu czekoladowego.

- Sprawą zajęli się policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bialskiej komendy. Intensywna praca policjantki prowadzącej czynności, pozwoliła ustalić personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w transakcji. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Braniewa, który przebywa obecnie w areszcie. To właśnie tam usłyszał zarzut i przyznał się do winy - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: