Alert dotyczący złej jakości powietrza

Alert dotyczący złej jakości powietrza
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA „UWAGA! Dnia 12.03 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 (SMOG). Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz” – o takiej treści SMS-y otrzymali użytkownicy telefonów komórkowych w Białej Podlaskiej i Łomży.

 

PM10 to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nieprzekraczającej 10 mikrometrów. Jej występowanie związane jest między innymi z procesami spalania stałych i ciekłych paliw. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje więc o to, aby zrezygnować ze spacerów i uprawiania sportu na zewnątrz, a także aby ograniczyć wietrzenie pomieszczeń.

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: