Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim

REGION Wojewoda lubelski Lech Sprawka podczas dzisiejszej konferencji poinformował o aktualnej sytuacji epidemiologicznej i liczbie zajętych łóżek w szpitalach w województwie lubelskim.

Kolejny dzień województwo lubelskie odnotowało jedną z najwyższych liczbę zakażeń. Minionej doby w województwie lubelskim przybyło 1485 osób zakażonych koronawirusem, zmarły 24 osoby.  Przedstawiając dane dotyczące nowych przypadków koronawirusa wojewoda stwierdził jednak, że dynamika zakażeń jest w województwie lubelskim nieco niższa niż w ubiegłym tygodniu.

W szpitalach w województwie lubelskim z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 1230 osób, w tym 31 dzieci i 81 jest podłączonych pod respirator (wzrost w ciągu doby o 11 osób). Stale powiększana jest liczba dodatkowych łóżek dla pacjentów z Covid-19. Obecnie jest to już 1340 łóżek, 1192 dla dorosłych, 34 dla dzieci, 113 respiratorowe dla dorosłych i 1 respiratorowe dla dzieci i 89 łóżek w obszarach obserwacyjno-izolacyjnych.

Systematycznie zwiększana jest liczba łóżek w szpitalach dla pacjentów z Covid-19. Jak poinformował wojewoda dzisiaj w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym zwiększono miejsca dla pacjentów o kolejne dziesięć łóżek. W sobotę 30 października zwiększy się również liczba miejsc dla pacjentów z koronawirusem w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: