AKCJA ZNICZ: Bezpieczniej w drodze na cmentarze

AKCJA ZNICZ: Bezpieczniej w drodze na cmentarze

POWIAT BIALSKI Podczas 5 dni tegorocznej Akcji Znicz nie odnotowano w powiecie poważnych zdarzeń. W porównaniu do ubiegłych lat mniej było również kolizji drogowych.

Każdego dnia drogi patrolowali policjanci, którzy strzegli porządku przede wszystkim w rejonie cmentarzy i głównych dróg wylotowych z miejscowości. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.

Akcja znicz rozpoczęła się 31 października i zakończyła w dniu 4 listopada. - Przez te dni wzmożona liczba patroli policyjnych dbała o bezpieczeństwo osób, które bardzo często wyruszały w daleką podróż, by odwiedzić groby swoich bliskich. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji, jak również służby kryminalnej. Mundurowi przeprowadzili szereg kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz badali stan trzeźwości kierujących - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Podczas ubiegłorocznej akcji na drogach powiatu bialskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano natomiast 43 kolizje, zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców oraz 9 nietrzeźwych rowerzystów. - W tym roku na drogach naszego powiatu również nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy także spadek liczby kolizji. W ciągu 5 dni działań doszło do 27 kolizji drogowych. Zatrzymaliśmy 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 8 nietrzeźwych rowerzystów - dodaje rzeczniczka bialskiej policji.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: