Akademickie srebra lekkoatletów

Akademickie srebra lekkoatletów

Dwa tytuły akademickich wicemistrzów Polski w lekkiej atletyce wywalczyli w Łodzi reprezentanci AZS-AWF Biała Podlaska. Bartłomiej Bedeniczuk był drugi w skoku wzwyż, srebrne medale zdobyły też członkinie sztafety 4 x 100 m, czyli Aleksandra Denkiewicz, Monika Stypułkowska, Agata Stypułkowska i Katarzyna Bargielska.

W zmaganiach uczestniczyło ponad trzy tysiące osób z całej Polski, a w niektórych konkurencjach liczba startujących przekraczała grubo ponad „setkę”. Stąd decyzja organizatora, by aktualną pierwszą „trójkę” zawodników z klasyfikacji ogólnopolskiej obdarować „dziką kartą” i zwolnić z obowiązku uczestniczenia w uciążliwych kwalifikacjach. Z bialskiego klubu „załapali się” na to: Bargielska, Bedeniczuk i Piotr Tarkowski.

Do finałowego konkursu Bedeniczuk przystąpił wyjątkowo skoncentrowany, by począwszy od skoku na pierwszej wysokości 190 cm, kolejne, aż do 208 cm, pokonać również w pierwszej próbie. Trzykrotny atak na 212 cm był, niestety, nieudany, chociaż szczęście w dwóch przypadkach było bardzo blisko.

Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta 4 x 100 m, gdyż ze względu na brak typowych sprinterek w sekcji wystartowała w bardzo eksperymentalnym składzie. Na pierwszej zmianie pobiegła trenująca dopiero od dwóch miesięcy Denkiewicz (studentka  I roku), następnie siedmioboistka M. Stypułkowska (III rok) oraz dwie skoczkinie w dal – A. Stypułkowska (III rok) i Bargielska (I rok), uzyskując świetny czas 49,79 s.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 23 od 4 czerwca

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: