Adam Chodziński dyrektorem szpitala

Adam Chodziński dyrektorem szpitala

Adam Chodziński wygrał konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Na tym stanowisku zastąpił Dariusza Oleńskiego, który po 15 latach zrezygnował z kierowania bialską placówką. Informację 19 listopada przed południem przekazał rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, pod którego podlega bialski szpital.

-Szpital w Białej Podlaskiej to flagowa placówka służby zdrowia podległa samorządowi województwa. Jestem przekonany, że nowy dyrektor będzie równie skuteczny w zarządzaniu co jego poprzednik - wyjaśnia Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Adam Chodziński jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, a także studiów menedżerskich w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Studiował także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł Menadżera samorządu terytorialnego. Początkowo doświadczenie zawodowe zdobywał w korporacjach. W latach 2008-2014 pełnił obowiązki dyrektora gabinetu rektora w Państwowej Szkole Wyższej  im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Następnie sprawował honorową funkcję kanclerza tejże uczelni. W 2014 roku został zastępcą prezydenta miasta Biała Podlaska. Funkcję tę pełnił do 2018 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: