62-latka straciła pieniądze przez oszusta

62-latka straciła pieniądze przez oszusta

Ponad 15 tys. zł. przelała mieszkanka Białej Podlaskiej na konto podane przez oszusta. Podczas telefonicznej rozmowy sprawca przekonał ją, że środki na jej koncie są zagrożone i trzeba przekazać je na nowo utworzony rachunek bankowy. Następnego dnia bialczanka zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

dłoń nad klawiaturą laptopa

Choć początkowo zgłaszająca miała obawy mężczyzna przekonał ją do takich działań. Dodatkowo czujność pokrzywdzonej uśpił fakt, że numer, który pojawił się na wyświetlaczu jej telefonu to numer infolinii należącej do jej banku. Sprawca dodatkowo uprawdopodobnił też swoją historię umawiając się na podpisanie dokumentów z pokrzywdzoną w placówce bankowej.

Kobieta wierząc, że rozmówca działa na jej korzyść postępowała zgodnie z jego wskazówkami. W efekcie przelała ponad 15 tys. zł na podany przez sprawcę numer konta. Kiedy następnego dnia zgłosiła się do placówki bankowej dowiedziała się, że padła ofiarą oszustów. Jej konto było puste, nie miała też drugiego numeru rachunku, o którym zapewniał ją telefoniczny rozmówca. Wówczas postanowiła zgłosić sprawę na Policję.

Teraz funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą podejmują czynności mające na celu zablokowanie przelanych środków, poszukują też sprawców. – Apelujemy również o szczególną ostrożność podczas realizacji operacji finansowych. Oszuści cały czas modyfikują metody działania i wykorzystują każdą okazję by wyłudzić oszczędności – mówi rzecznik.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: