62-latek zasnął za kierownicą motoroweru

62-latek zasnął za kierownicą motoroweru
fot. archiwum

62-latek zasną za kierownicą, był nietrzwźwy

62-letni mieszkaniec gm. Kodeń odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna jadąc motorowerem stracił panowanie nad pojazdem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jednośladu zasnął podczas jazdy. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.  Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

2 września po godzinie 15:30 policjanci  z komisariatu w Terespolu dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motoroweru, do którego doszło w miejscowości Dobromyśl, a stróżów prawa powiadomili strażacy, którzy zauważyli mężczyznę. - Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący motorowerem 62-letni mieszkaniec gm. Kodeń, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i wywrócił motorower. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo jednoślad, którym się poruszał, nie posiadał badania technicznego - mówi Barbara Salczyńska - Pyrchla, rzecznik bialskiej policji. 

W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że w trakcie jazdy po prostu zasnął za kierownicą. Mężczyzna podróżował bez hełmu ochronnego. W wyniku upadku doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: