40 tysięcy maseczek dla mieszkańców

40 tysięcy maseczek dla mieszkańców

Międzyrzec Podlaski Miasto objęło honorowym patronatem ogólnopolską akcję zainicjowaną przez przedsiębiorców „Maseczki dla Polski”. Dzięki temu niebawem 40 tys. maseczek ochronnych za darmo trafi do mieszkańców miasta i gmin Międzyrzec Podlaski oraz Drelów.

Produkcja rozpoczęła się we wtorek 24 marca. Na apel m.in. Łukasza Grabarczyka związanego z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie odpowiedzieli właściciele czterech fabryk włókienniczych z różnych regionów Polski, którzy chcą pozostać anonimowi.

– Wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę możemy skutecznie wesprzeć służby medyczne w nierównej walce z epidemią koronawirusa. Żadne z tych działań nie zapewni nam pełnej ochrony przed tym wirusem. Stosując się jednak do zaleceń służb sanitarnych i lekarzy możemy jednak spowolnić jego rozprzestrzenianie się, sprawić, że nasze służby medyczne będą mogły skutecznie koncentrować się na chorych. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców naszego kraju dostarczając im maseczki na twarz. W sumie chcemy rozdysponować minimum 20 milionów sztuk – mówią inicjatorzy akcji.

Jednym z głównych sponsorów maseczek jest firma Wipasz S.A., która prowadzi produkcję m.in. w Międzyrzecu Podlaskim.  Józef Wiśniewski, prezes Wipaszu oraz anonimowy przedsiębiorca z Luxemburga mieszkający w Polsce udostępnili swoje śmigłowce do transportu maseczek.

Maseczki, które niebawem trafią do mieszkańców Międzyrzeca i okolic są wielorazowego użytku. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i zmniejszą rozprzestrzenianie się drobnoustrojów wydostających się z wydychanym powietrzem. Oprócz Międzyrzeca Podlaskiego akcję wspiera Olsztyn, Mława, Jedlińsk.

O sposobie dystrybucji maseczek międzyrzecki Urząd Miasta poinformuje wkrótce.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy