31-latek groził policjantom

31-latek groził policjantom
fot. archiwum

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 31-latek z Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został w trakcie interwencji dotyczącej jego agresywnego zachowania. Usłyszał między innymi zarzuty dotyczące gróźb karalnych i uszkodzenia ciała.

W piątkowe popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczącego agresywnego mężczyzny, który grozi współlokatorom. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że jeden z lokatorów jest agresywny i nietrzeźwy. Pod wskazany adres skierowany został patrol policji. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że właściciel domu został wezwany przez inne osoby, w związku z zachowaniem 31-latka, który miał im grozić między innymi śmiercią. Przed przyjazdem policji zaatakował również członka rodziny zgłaszającego, powodując u niego obrażenia ciała – mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

W trakcie interwencji mężczyzna w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie. Znieważał policjantów oraz groził im, chcąc by odstąpili od swoich czynności służbowych. Policjanci wyczuli w pokoju zajmowanym przez mężczyznę zapach marihuany, ujawnili też zielony susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to narkotyk. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli rower, który jak się okazało skradziony został na początku lutego z terenu Białej Podlaskiej. Jego wartość wyceniona została na 1,2 tysiące złotych.

31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.  Część zarzutów mężczyzna usłyszał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwa. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: