26 medali UKS Hwa-Rang

26 medali UKS Hwa-Rang

Ponad 360 zawodników z trzech województw (podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego) uczestniczyło w Lubartowie w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików, juniorów młodszych i juniorów, będących drugim turniejem eliminacyjnym do mistrzostw Polski juniorów młodszych i juniorów w taekwon-do ITF. Znalazło się wśród nich 30 reprezentantów UKS Hwa-Rang Janów Podlaski i wrócili do domów z 26 medalami, co dało im trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej juniorów i juniorów młodszych.

Najwięcej krążków zawisło na szyjach juniorów. Złoto wywalczyli: Szymon Rusinek w układach stopni uczniowskich, Agnieszka Pietruczuk w technikach specjalnych, a w walkach Krzysztof Chud (do 75 kg), Monika Michałowska (do 45 kg) i Grzegorz Polubiec (do 50 kg). Srebro zdobyli: Agnieszka Pietruczuk w walkach +65 kg oraz Dawid Wołosowicz w walkach do 62 kg i układach stopni uczniowskich, natomiast brąz: Hubert Sawczuk, Mateusz Dowhun i Emila Hawryluk w technikach specjalnych, Hubert Sawczuk, Grzegorz Polubiec i Monika Michałowska w układach stopni uczniowskich, zaś w walkach – Adrian Warowny (do 68 kg), Mateusz Dowhun (do 75 kg), Szymon Rusinek (do 62 kg), Marta Kulik i Emilia Hawryluk (do 55 kg).

Trzy medale wywalczyli juniorzy młodsi. Drugie miejsca zajęli: Julia Orluk w walkach +60 kg i Jakub Rypina w walkach do 64 kg a trzecie – Amelia Andruszkiewicz w walkach do 60 kg oraz Gabriel Seluk  w walkach do 52 kg. Piąta w walkach do 60 kg była Patrycja Czuchan, ale i ona razem w wszystkimi wymienionymi wyżej uzyskała kwalifikację na MP juniorów i juniorów młodszych.

Jeżeli chodzi o młodzików, to w układach 10-9 gup złoto zdobył Jakub Jureczek a brąz Krystian Czapski i Damian Fusiarz. Klub w tej kategorii reprezentowali ponadto: Aleksander Myć, Sebastian Kajka, Filip Gładuniuk, Zuzanna Hura, Marta Pykacz, Jakub Makarewicz, Marcin Hryciuk, Agata Gładuniuk, Sylwester Szymula, Kacper Czuchan i Krystian Seluk.

Szkoleniem janowskich taekwondzistów zajmują się: Dawid Smolbik, Sylwia Skwara i Mateusz Jakimiuk. Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu janowskiej gminy, Lubelskiej Unii Sportu i Lubelskiego Związku Taekwon-do.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy