19. z rzędu zwycięstwo akademików!

Trwa wspaniała passa piłkarzy ręcznych AZS-AWF Biała Podlaska. W niedzielę, w rozegranym awansem meczu ze Śląskiem Wrocław, odnieśli 19. ligowe zwycięstwo z rzędu! Po raz ostatni przegrali 5 grudnia ub.r. z rezerwami Azotów-Puławy 28:30.

Jeżeli wrocławianie przystąpili do spotkania z nadziejami na to, że uda im się powtórzyć sensacyjne zwycięstwo nad KPR Legionowo, to szybko zostali z tego typu złudzeń odarci. Wprawdzie po pierwszej i trzeciej akcji prowadzili 1:0 i 2:1 (w międzyczasie kapitalny rzut oddał, stojąc tyłem do bramki, Przemysław Urbaniak), to po golach Adriana Turkowskiego i Leona Łazarczyka oraz udanej obronie rzutu Bartłomieja Koprowskiego przez Emila Wiejaka akademicy wygrywali 3:2 i uzyskanego prowadzenia nie oddali do końcowej syreny. W 19. minucie Marcin Stefaniec rzucił już nawet na 13:8, lecz wystarczyły dwie z rzędu straty, by gospodarze zmniejszyli różnicę do dwóch goli (13:11). Końcówka tej części spotkania okazała się jednak na tyle dobra, m.in. dzięki udanej interwencji Łukasza Adamiuka, że na przerwę akademicy schodzili wygrywając 21:16. (rl)