19-latek jechał z nielegalną bronią

19-latek jechał z nielegalną bronią

Za posiadanie broni bez zezwolenia odpowie 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W jego samochodzie kryminalni z terespolskiego komisariatu ujawnili broń gazową. Wobec 19-latka zastosowany został dozór Policji.

W miniony czwartek policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu uzyskali informację z której wynikało, że mieszkaniec Białej Podlaskiej w swoim pojeździe przewozi broń, na którą nie ma zezwolenia.

– Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej na stacji paliw w gminie Zalesie. W należącym do mężczyzny seacie funkcjonariusze ujawnili broń gazową kal. 9 mm. Kryminalni potwierdzili również, że 19-latek nie posiada na nią pozwolenia – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.  

Broń została zabezpieczona. Przesłana zostanie do badań w laboratorium kryminalistycznym. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: