13 milionów na Warszawską i Koncertową

13 milionów na Warszawską i Koncertową
fot. archiwum

 

BIAŁA PODLASKA Świetna wiadomość dla mieszkańców Białej Podlaskiej. 7 listopada prezydent Michał Litwiniuk wraz z skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dwóch ważnych inwestycji drogowych.

Wsparcie otrzymane z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 12,7 mln zł i zostanie przeznaczone na przebudowę ul. Warszawskiej oraz budowę ul. Koncertowej. – To jedna z największych kwot dofinansowania w województwie lubelskim. Biała Podlaska otrzymuje kolejne dofinansowania dzięki bardzo dobrze przygotowanym i wysoko ocenianym projektom, przygotowywanym przez zespół kierowany przez naczelnika wydziału rozwoju miasta Michała Romanowskiego – podkreśla Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Co dokładnie zostanie wykonane na wspomnianych odcinkach? Jeśli chodzi o Warszawską, przebudowa dotyczy 1031 metrów drogi (wjazd do centrum miasta od strony zachodniej). Po przebudowie będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości, z wydzielonymi lewoskrętami. – W ramach inwestycji po stronie południowej zostanie wykonany dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy szerokości 3,5 m, w większości odsunięty od jezdni (łącznie około 650 m, w tym przy jezdni 160 m); chodnik szerokości 2 m i dwukierunkowa ścieżka rowerowa szerokości 2 m, odsunięte od jezdni, o długości około 381 m. A po stronie północnej chodnik o długości 866 m. Po każdej stronie drogi powstanie zatoka autobusowa z peronami. Dodatkowo powstanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie, zjazdy na posesje oraz przebudowane zostaną cztery skrzyżowania z drogami gminnymi wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu. Przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w wyspy dzielące – wylicza Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku, a zakończenie we wrześniu 2020 r. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 14 mln zł. Ze Funduszu Dróg Samorządowych miasto otrzyma na ten cel ponad 8,3 mln zł.

Ul. Koncertowa zostanie wyremontowana na odcinku między Witoroską a Daleką. Część prac już zostało wykonanych. – W ramach zadania przebudowane zostały skrzyżowania z Witoroską, Gromadzką po stronie południowej i Boczną po stronie północnej oraz skrzyżowanie z Chłodną. Wykonano już łącznik Koncertowej z Daleką. Modernizowany odcinek drogi ma długość 710 m, a jezdnia szerokość dwa razy po 3,5 m. Wzdłuż południowej strony wykonany jest chodnik i dwie zatoki komunikacji miejskiej z peronami, a od strony północnej zostanie oddana do użytku dwukierunkowa ścieżka rowerowa – dodaje rzecznik.

W ramach zadania wybudowano również 168 metrów ulicy Gromadzkiej oraz 90 metrów ulicy Bocznej (o szerokości jezdni 2x2,5 m), z chodnikiem po stronie wschodniej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: