Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Nielegalny proceder zlokalizowała bialska policja 23 sierpnia

Prawie 700 paczek papierosów bez polskiej akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci na terenie jednej z posesji w gminie Konstantynów. 42-latek przechowywał „nielegalny towar” w garażu. Proceder mógł narazić Skarb Państwa na straty w kwocie niemal 16 tys. zł.

 

23 sierpnia policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej weszli na teren posesji zajmowanej przez 42-letniego mieszkańca gm. Konstantynów. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać kontrabandę. - Ich przypuszczenia potwierdziło przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny. W garażu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli niemal 700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Proceder mógł narazić Skarb Państwa na straty w kwocie niemal 16 tys. zł - mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych. To już kolejna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: