1 września uczniowie wrócą do szkół. Na jakich zasadach?

1 września uczniowie wrócą do szkół. Na jakich zasadach?

EDUKACJA Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej zapowiedział, że 1 września uczniowie wrócą do szkół.

W szkołach nie będzie obowiązku zasłania ust i nosa. Będą obowiązywały zasady higieny osobistej, mycie rąk przy wejściu do budynku, przed posiłkiem, czy po skorzystaniu z toalety. Do szkoły nie będą mogły przychodzić dzieci z infekcjami, podobne zalecenia dotyczą nauczycieli i innych pracowników.

– Chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół, dlatego mówimy wyraźnie, żeby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym, był tradycyjny model w którym dzieci spotykają się z nauczycielami 1 września – powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

W przypadku zagrożenia epidemicznego w danej placówce lub w danym regionie dyrektor szkoły przy zgodzie organu prowadzącego będzie mógł wprowadzić naukę zmianową, przejście części uczniów na nauczanie na odległość lub, jeśli będzie to konieczne, powrócić do nauki zdalnej.

Choć szczegółowe zalecenia dla szkół nie są jeszcze znane. Mają zostać opublikowane  za kilka dni wraz z pojawieniem się nowych rozporządzen dotyczących walki z epidemią.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: