Zwycięstwo Podlasia, porażka Orląt-Spomlek

Podlasie Biała Podlaska wygrało na wyjeździe z Legionovią Legionowo 1:0

Kolejne mecze kontrolne rozegrali 21 stycznia nasi trzecioligowcy. Bialskie Podlasie wygrało na wyjeździe z Legionovią Legionowo 1:0, a radzyńskie Orlęta-Spomlek przegrały 1:2 w Lubartowie z Avią Świdnik.

MKS Podlasie mecz rozpoczęło w składzie: Nos, Salak, Arak, Kot, Kozłowski, Pigiel, Bahonko, Podstolak, Kurowski, Kosieradzki, Niewiarowski. Ostatni z nich (na zdjęciu ten za piłką) zdobył zwycięskiego gola. Ponadto zagrali jeszcze: Misztal, Nojszewski, Sikora, Sweklej, Koryciński oraz Artur Balicki, nowo pozyskany z Legionovii napastnik. 23-letni wychowanek Widoku Lublin ma w dotychczasowej karierze na swoim koncie 34 występy w III lidze (Legionovia; 7 goli), 42 w II lidze (Ruch Chorzów, Pogoń Siedlce i Garbarnia Kraków; 8 goli), 26 w I lidze (Ruch Chorzów; 2 gole) oraz 2 w ekstraklasie (Wisła Kraków).

W minionym tygodniu nastąpiła też zmiana w sztabie szkoleniowym Podlasia. 18 stycznia za porozumieniem stron odszedł drugi trener i analityk Grzegorz Nowak, a jego obowiązki przejął Grzegorz Adamski, który od półtora roku pracuje w Akademii Piłkarskiej najpierw TOP-54, następnie Podlasia. Swoją funkcję będzie łączył z pracą przy drużynie juniorów młodszych, występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Drugi sparing rozegrały radzyńskie Orlęta. Ich rywalem była świdnicka Avia, od kilku dni niespodziewany lider czwartej grupy III ligi. Niespodziewany, ponieważ sensacyjnie z rozgrywek wycofał się prowadzący w tabeli ŁKS Łagów. Powód – nagle ze wspierania klubu wycofał się główny sponsor, jakim była miejscowa kopalnia kruszywa. Mecz radzynianie rozpoczęli w składzie: Kołotyło, Szymala, Kamiński, Duchnowski, Chaliadka, Skrzyński, Kobiałka, Madembo, Szczygieł, Ozimek i Maj, a po przerwie zastąpili ich: zawodnik testowany Siudaj, Żukowski, Duchnowski/Kamiński, Zając, Sowisz, Korolczuk, Rycaj, zawodnik testowany Kuźma oraz gościnnie Lecyk z Gromu Kąkolewnica. Prowadzenie dla Avii uzyskał Tomasz Midzierski, wyrównał przed przerwą Arkadiusz Maj, a decydującego o końcowym wyniku gola zdobył w 90. minucie testowany Bakzod Achmedow z Uzbekistanu.

W barwach Orląt zadebiutował 20-letni stoper Gabor Żukowski, który ma za sobą występy w grupach młodzieżowych Jagiellonii Białystok, rezerwach tego klubu, czeskim FK Prepere, a w obecnym sezonie w Olimpii Zambrów. Wśród radzynian nie zobaczymy natomiast ukraińskiego bramkarza Andrija Bubencowa, który wraz z rodziną postanowił przeprowadzić się do Warszawy, aby tam podjąć pracę niezwiązaną z piłką nożną.

Kolejne mecze kontrolne nasi trzecioligowcy rozegrają w najbliższą sobotę 28 stycznia. Podlasie podejmie o godz. 12 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Avię, natomiast Orlęta-Spomlek zmierzą się w Lubartowie ze Stalą Poniatowa. (rl)