Zmiana w szeregach Caritas

Zmiana w szeregach Caritas
fot. J. Dragan

REGION Ks. Marek Bieńkowski zakończył wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora w Caritas Diecezji Siedleckiej. Stery organizacji  1 lipca przejął ks. Paweł Zazuniak, który został wyświęcony w 2006 r.

Pracował w parafiach: w Rossoszu, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Korytnicy Łaskarzewskiej, w parafii św. Ferdynanda w Chicago w USA, a  następnie w Łukowie. Wyrósł z Ruchu Światło-Życie, zajmował się oazami, prowadził Domowy Kościół. Od początku kapłaństwa współpracuje z motocyklistami. W swojej pracy jest związany z osobami uzależnionymi od alkoholu i narkotyków.

Do niedawna był wicedyrektorem Caritas Diecezji Siedleckiej, które od 31 lat wspiera najbardziej potrzebujących z diecezji siedleckiej, znajdującej się na terenie dwóch województw: mazowieckiego i lubelskiego, oraz z innych rejonów Polski i poza jej granicami. Prowadzi placówki, programy i akcje z udziałem pracowników, wolontariuszy i ludzi dobrej woli, wspierających działania charytatywne.

Przez ostatnie 10 lat Caritas Diecezji Siedleckiej była kierowana przez ks. Marka Bieńkowskiego. 1 lipca kapłan będzie pełnił funkcję dyrektora Katolickiego Radia Podlasie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: