Zbliżają się dożynki w Huszlewie. Stoiska przygotowali również pracodawcy

Zbliżają się dożynki w Huszlewie. Stoiska przygotowali również pracodawcy

REGION Już w najbliższą niedzielę 29 sierpnia w Huszlewie odbędą się dożynki gminno-parafialne. Podczas imprezy będzie można odwiedzić między innymi stoisko Krynicy Vitamin, jednego z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych. Krynica Vitamin szuka pracowników do zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w miejscowości Dziadkowskie-Folwark. Spółka będzie prowadzić działania zachęcające kandydatów do aplikowania do pracy w firmie podczas dożynek.

Dożynki rozpoczną się o godz. 11.00 mszą św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. O 12.15 przemarsz korowodu dożynkowego na boisko przy Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie. O godz. 12.30 oficjalne otwarcie imprezy, a o godz. 13.00 prezentacja wieńców dożynkowych. Na scenie zaprezentują się dzieci z Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie, a o godz. 15.30 zespół Diverse Band. Od godz. 16.00 występy zespołów ludowych, pokaz ratowniczy przygotowany przez PSP Łosice i dyskoteka z zespołem Diverse Band.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Huszlew i osób wybierających się na Dożynki do odwiedzenia naszego stanowiska. Opowiemy, jak powstają napoje, odpowiemy na pytania osób zainteresowanych pracą w zakładzie. Krynica Vitamin to firma rodzinna z wyłącznie polskim kapitałem, spółka publiczna, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Z małej wsi Dziadkowskie-Folwark co roku wyjeżdża w świat ponad 400 milionów sztuk napojów. Południowe Podlasie to nasz dom, jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie – powiedział Tomasz Kułakowski, rzecznik Krynicy Vitamin.
W zakładzie produkcyjnym Krynicy Vitamin, leżącym na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego, pracuje ponad 300 osób. Wraz z dynamicznym rozwojem spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poszukuje nowych pracowników. Dlatego też firma rozstawi namiot promocyjny podczas Dożynek w Huszlewie, a pracownicy Krynicy Vitamin będą opowiadać o warunkach pracy w zakładzie.
– W związku z rozbudową zakładu i zwiększaniem możliwości produkcyjnych zatrudniamy pracowników w wysoko specjalizowanych zawodach jak automatyk, mechanik, operator wózka widłowego z uprawnieniami UDT, pracownik laboratorium, operator linii rozlewniczej. Kandydatkom i kandydatom oferujemy stabilne zatrudnienie i możliwości rozwoju w strukturach Zakładu – powiedział Mirosław Michalski, dyrektor zasobów ludzkich w Krynicy Vitamin.

Krynica Vitamin to firma wielokrotnie nagradzana. W lipcu otrzymała nagrodę biznesową Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w kategorii „Lider Przedsiębiorczości”. Nagrodę wręczył ówczesny prezes BPIG Leszek Horeglad i prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. W marcu w plebiscycie „Tygodnika Siedleckiego” Krynica Vitamin zdobyła tytuł Firmy Roku 2020 – Lidera Innowacyjności.

Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin SA znajduje się w najdalej wysuniętym na wschód powiecie województwa mazowieckiego (łosickim). Dziadkowskie-Folwark to niewielka wieś leżąca na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin zatrudnia w zakładzie ponad 300 osób. Zakład znajduje się na 5,5 hektarowej działce, z czego hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. mkw., magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. mkw., natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. mkw. Jesienią Krynica Vitamin planuje oddać do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. mkw.

Krynica Vitamin SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Obecnie znajduje się w prestiżowym indeksie sWIG80. Firma zajmuje się rozlewem usługowym dla globalnych marek oraz sieci handlowych. W 2020 r. Krynica Vitamin wyprodukowała na południowym Podlasiu 457 milionów sztuk napojów.
Od stycznia 2021 r. w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku Krynica Vitamin korzysta z energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. To efekt rocznego kontraktu z PGE Obrót, spółką zajmującą się w Grupie PGE sprzedażą energii m.in. dla firm. Deklarowany wolumen zakupowy to prawie 10 gigawatogodzin, co pozwoliłoby zapewnić energię elektryczną dla około 2400 gospodarstw domowych.
Spółka realizuje szereg projektów proekologicznych. Planuje zainwestować ok. 10 mln zł w dalszą rozbudowę oczyszczalni ścieków, ale decyzja jest uzależniona od otrzymania pozwoleń administracyjnych. Czas oczekiwania na decyzje organów znacznie wydłużył się z powodu pandemii koronawirusa. Rozbudowa oczyszczalni pochłonęła w poprzednich latach 5 mln zł. Krynica Vitamin nieprzerwanie inwestuje w modernizację i rozbudowę linii produkcyjnych oraz urządzeń do pakowania.

 

Monika Pawluk

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: