Zaszczepili się już pierwsi bialczanie

Zaszczepili się już pierwsi bialczanie

BIAŁA PODLASKA Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w bialskim szpitalu 28 grudnia o godz. 8. Sprawdziliśmy jak wygląda zainteresowanie szczepieniami i kto zaszczepił się jako pierwszy.

-Pierwszą zaszczepioną osobą była ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego – lek. I. Kijuk, która od początku pandemii udziela świadczeń w obszarze COVID-19. Do szczepień zgłosiło się 524 pracowników szpitala oraz 432 osoby z innych podmiotów leczniczych (stan na 28.12.2020, godz. 8.00). Cały czas spływają wnioski od osób zainteresowanych szczepieniem. Ostateczna liczba będzie znana jutro – poinformowała nas rzecznik WSzS Magdalena Us.

Pierwsza partia szczepionek dotarła do bialskiej placówki 27 grudnia, było ich 300. Dyrektor Adam Chodziński również poddał się szczepieniu.

A jak obecnie wygląda sytuacja w bialskim szpitalu? – W obszarze COVID-19 WSzS w Białej Podlaskiej hospitalizowanych jest 105 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. W obszarze znajduje się 157 łóżek, w tym 11 łóżek respiratorowych. Dziesięć osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem – odpowiada rzecznik.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: