Zalane budynki i uprawy po intensywnych deszczach

Zalane budynki i uprawy po intensywnych deszczach
Fot. KRSG OSP Sławatycze FB

POWIAT BIALSKI Trudna sytuacja panuje w kilku miejscowościach powiatu bialskiego po intensywnych opadach deszczu.

Strażacy od kilku dni uczestniczą w wielu interwencjach dotyczących głównie wypompowywania wody z zalanych domów, budynków gospodarczych i inwentarskich.
Tylko dzisiaj przed południem strażacy wyjeżdżali ponad 10 razy do usuwania skutków deszczowej pogody. Łącznie od weekendu takich interwencji było już ponad 50.
Dzisiaj strażacy wypompowywali wodę na zalanej posesji w miejscowościach: Horodyszcze, Wisznice Kolonii, Tucznej i Szóstce. W Wisznicach w domu przy ul. Kościelnej zalana była piwnica, a w Pogorzelcu woda dostała się do piwnicy i garażu budynku mieszkalnego. Wypompować wodę trzeba było także z garażu przy ul. Cegielnianej w Chotyłowie.
Trwające od kilku dni nawalne deszcze wyrządzają także szkody w uprawach. Najgorsza sytuacja w naszym powiecie jest w okolicach Wisznic, Sławatycz, Tucznej, Piszczaca, Zalesia i Terespola. Woda stoi na polach, łąkach i w sadach w miejscowościach Polubicze i Horodyszcze. Na niektórych plantacjach truskawek deszcz zniszczył część zbiorów, bo od nadmiaru wilgoci i chłodu owoce zaczynają gnić. W Horbowie Kolonii woda zalała szkółkę leśną, na której rosną sadzonki młodych dębów.

W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają stopniową poprawę pogody. Przelotne opady i burze według ostrzeżenia IMGW utrzymają się na terenie województwa lubelskiego w czwartku (25 czerwca) do godzin porannych.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy